Jakim sposobem zacząć przygodę z tuningiem?

Jakim sposobem zacząć przygodę z tuningiem?

Październik 31, 2019 Wyłącz przez admin

Zwiększenie mocy oraz cech jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych hobbystów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a wyniki tej modyfikacji będą dostrzegalne nie jedynie na wykresie z hamowni, lecz również podczas jazdy samochodem, który da użytkownikowi nowatorskie możliwości.

Do jakiej mocy można podwyższyć parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Chociaż możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej przeróbki są nadzwyczaj gigantyczne, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, należy liczyć się z tym, że nie można z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik może ulec uszkodzeniu. Ażeby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności wypada spowodować obecną wydajność i sprawność silnika. Jeżeli istnieją jakiekolwiek usterki, należy je wykluczyć, po czym kolejny raz sprawić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy ekspert ma obowiązek dopiero teraz przejść do rzeczy oraz precyzyjnie podwyższyć moc silnika w taki sposób, ażeby nie był on nadto przeciążony.

Co, jeżeli moc pojazdu ciągle jest zanadto niska?

Jeżeli konsumentowi nie wystarcza zwiększenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne akcesoryjne modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka lub filtr stożkowy. Wtenczas możliwości pracy napędu będą wyższe. Zatem profesjonalista będzie mógł podnieść moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Należy niemniej jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik chce znacznie podnieść jego moc, ma obowiązek liczyć się też z pobocznymi kosztami powstającymi z wymiany choćby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków lub też klocków.
Co daje chiptuning?
Przyrost mocy pojazdu to większa dynamika i lepsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo choćby w czasie wyprzedzania, jakie to trzeba zrealizować jak najszybciej. Pomocnym pozytywem tej modyfikacji jest też możliwość rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl