Kamery online – widok na Krupówki

Kamery online – widok na Krupówki

Marzec 3, 2021 Wyłącz przez admin

Zakopane Krupówki
Krupówki to najbardziej ruchliwe miejsce w Zakopanem i zarazem jedna z najbardziej znanych ulic w Polsce. Ten ponad kilometrowy deptak jest sercem miasta na którym przecinają się trasy spacerowe praktycznie wszystkich turystów tutaj przebywających. Ulica tętni życiem przez cały dzień aż do późnych godzin nocnych co możemy w każdej chwili sprawdzić, ponieważ umożliwia nam to zainstalowana tutaj kamera Krupówki w jej oku wyglądają interesująco co możemy zobaczyć tutaj
https://www.camerainfo.pl/kamerki/miasta/zakopane-krupowki
jednak znacznie ciekawiej zobaczyć to wszystko będąc tutaj na miejscu. Bywają momenty że tłok jest tak duży że przemieszczanie się po ulicy wymaga znacznej cierpliwości, dzieje się tak zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym oraz w czasie trwania Pucharu Świata w skokach narciarskich który rozgrywany jest na Wielkiej Krokwi. To wydarzenie sportowe potrafi ściągnąć do miasta prawdziwe tłumy kibiców, dla których celem przed zawodami i po nich są oczywiście Krupówki Kamera pozwala nam poczuć choć namiastkę tej atmosfery jaka tam wtedy tutaj panuje a odbywa się nie raz prawdziwy festyn, zwłaszcza jeśli wygrywają nasi skoczkowie. Kolorowo ubrani, rozentuzjazmowani kibice tańczą i śpiewają i przy okazji próbują znaleźć jakieś wolne miejsce w jednej z dziesiątek okolicznych restauracji. A nie jest to wcale łatwe zadanie, pomimo tego że lokali gastronomicznych na ulicy i w bezpośrednim jej sąsiedztwie jest naprawdę dużo to jednak w taki dzień wszystkie one dosłownie „pękają w szwach”.
W Zakopanem jest jeszcze wiele lokali rozsianych po całym mieście ale jednak większość kibiców za cel obiera sobie Krupówki. Nieliczni z nich będą mieli szczęście i zapewne uda im się znaleźć miejsce w jednym z barów sportowych które to nastawione są właśnie na obsługę kibiców sportowych. Głównym ich wystrojem są bowiem liczne telewizory i monitory na których można śledzić transmitowane na żywo różne wydarzenia sportowe, lub przeżywać raz jeszcze te które tak niedawno samemu się oglądało na żywo. Jednym z większych jeśli nie największym lokalem tego typu w mieście jest restauracja Sport Corner mieszcząca się u zbiegu ulic Zaruskiego i Krupówki gdzie jeśli nadal będzie nam brakowało wrażeń sportowych to możemy sami stanąć w szranki i zmierzyć się z Giga Burgerem serwowanym na miejscu. Uwaga bo podołać temu wyzwaniu naprawdę nie jest łatwo.
Spacerując po ulicy z wielu jej miejsc mamy doskonały widok na otacząjące miasto szczyty Tatr z doskonale widocznym Giewontem na czele. Krupówki po ostatnim remoncie zyskały nową nawierzchnię oraz wiele elementów małej architektury z charakterystycznymi lampami ulicznymi, które można powiedzieć że stały się najbardziej rozpoznawalnym elementem ulicy. Budynki w większości są wyremontowane i bardzo często podczas prac przywracano im pierwotne elementy wystroju, nawiązujące do tradycji budownictwa podhalańskiego, odwiedzając ulokowane w wielu z nich restauracje możemy zaznać tego unikalnego miejscowego klimatu i atmosfery.
Spacer Krupówkami to zawsze jest miło spędzony czas i warto tutaj przyjechać aby tego zaznać, jeśli jednak nie mamy możliwości wyjazdu to zawsze możemy poratować się oglądając widoki z transmitowane przez kamery internetowe dostępne na przykład na stronie https://www.camerainfo.pl